Energiát nem csak használni, termelni is érdemes

Hogy én, energiát termeljek? – bizonyosan ez a reakció követte volna a felvetésemet évtizedekkel ezelőtt, de mára már sokaknak beugrik talán a napelemes technológia. Akik még mindig olyan távolinak érzik ezt, mint én éreztem korábban, azoknak javaslom a napelemesrendszerek.info böngészését. A magam szemléletén is ez változtatott. Én is ezáltal lettem sokkalta felvilágosultabb, és hát utólag azt mondom: már rám fért.

Manapság már olyan napelemes rendszer is van, ami szigetüzemű, és így önmagában is képes működtetni egy háztartást – ha máshonnan nem szerezhetünk be áramot, és a tervezés alapján ez is elegendőt fog nekünk termelni -, de természetesen létezik az elektromos hálózatra rákapcsolt rendszer, ami sokkal célszerűbb. Főleg, mert minden bizonnyal így kisebb rendszerbe ruházunk be, kisebb összegért, és ha nem termelnénk elég áramot, akkor a helyi szolgáltatótól vásárolttal a hiányt kipótoljuk.

Persze azért nem árt megválogatni, kikkel dolgozunk. Ha valami nagyon népszerűvé válik, talán sok a kontár is akörül, aki nem biztos, hogy a legmagasabb szinten sajátította el az ilyesmik szerelését, beüzemelését. A napelemesrendszerek.info-ban a megszerzett tapasztalaton túl az tűnik vonzónak (lehet tőlük árajánlatot is kérni, ugyanis), hogy főleg a SHARP márka termékeire támaszkodnak. De, hogy mitől lenne ez az egész olyan népszerű? A “Felmérésen”, “Tervezésen”, “Telepítésen” túl elolvashatjuk a “Megtérülés” fül alatt, hogy mennyire tud jövedelmező befektetés is lenni valójában a napelemes technológia. És ha figyelmesebben szétnézünk, láthatjuk, hogy sokan választották mostanra már a napelemet, nem egy újszülött találmány, és az idő igazolta a működőképességét és a hasznosságát.

Ki ne akarna energiatermelésben függetlenedni, pláne, ha olyan kiskaput is lehet hagyni a “rendszerben”, hogy ha nincs elég megtermelve, akkor azonnal, a kezünk kinyújtása nélkül vásárolhatunk mégis áramot? De ettől még a villanyszámlánk lényegesen kisebb lesz, és tettünk valamit környezetünkért, a bolygó oltalmazása érdekében is.

napelemes

A minőségnél maradva, nem csak a napelem-panelek a fontosak, az egész ennél bonyolultabb, ezért elengedhetetlen a megfelelő szerelő-partner felkutatása. A tartószerkezet is jó, ha a legjobb és leginkább bevált, amire majdan rátesszük az elemeket. Még olyan is van, ami forgatható már, de nyilván olyasmikre kell inkább gondolni jellemzőként, mint a rozsdamentesség. Olyan dolgokról beszélünk, amelyeknek általában egy szűk évtizedig mindenképpen jól kell teljesítenie, de a tartószerkezet akár hosszú évtizedekig is jó lehet. Ha jót választunk. A napelemesrendszerek.info hosszan ír azon paraméterekről, melyeket figyelembe kell venni, egészen elmerülve a részletekben azok számára, akik az alapos előzetes tájékozódás hívei.

Ha elég felkészültnek érezzük magunkat a dologra, adjunk meg a weblapi felületen, alul a havi áramszámlánk jelenlegi összegét, hogy melyik megyében lakunk, a nevünket, mobil-számunkat, és a mail címünket. Ha egyéb hozzáfűzni valónk van, csatoljuk ezekhez, és nemsokára jelentkeznek. Fel tudják mérni a házunk körül, hogy telepíthető-e oda mindenestül a napelemes rendszer, vagy ha alakítani kell a környezeten, akkor miként. Főleg az árnyékoló tényezők megszüntetésén érdemes gondolkodni, vagy ha nem jó irányba néznének a panelek a házunk tetején (vagy nem jó a dőlésszög), akkor máshová is felrakható. Néhány millió forintból jelentősen leredukálhatjuk a villanyszámlánkat. Kisebb desztinációkat (pl. erdei faház), pedig önmagában is elláthatunk így magunk árammal, oly módon, hogy bármiféle szolgáltató a közelben sincs. Nem semmi, hogy már itt tartunk – mondom el magam is sokszor, de milyen áldásos, hogy már léteznek tapasztalt profik és kiforrott módszerek a legtöbb ilyen dologra!